nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Rapper Maměn: Propadl jsem z chemie, ale gympl jsem v žádné skladbě nezmínilDvaadvacetiletý rodák z Rychnova nad Kněžnou je vycházející hvězdou české rapové scény. Kromě toho, že sám rapuje, se také věnuje hudební produkci a střihu klipů. Spolupracuje s předními českými rappery.

 

Kdybyste Honzu Novotného někdy viděli při zkoušení z chemie, jeho znalosti by vám asi zrovna nevyrazily dech, ale z jeho pohledu a výrazu ve tváři byste jasně četli „je mi to někde, klidně mi tu kouli napař, já budu rapper“. A taky že je. Své největší zálibě se aktivně věnuje zhruba od roku 2007. Ale první text napsal už o dva roky dříve.

 

Od té doby vydal dvě internetová dema a debutové album Potencial a s uskupením Maměn & De.Pres vystoupil na desítkách koncertů po celé České republice.

 

Kromě rapování také produkuje skladby pro tuzemské i zahraniční interprety. Jeho produkci ve svých skladbách využili například Tafrob, Zverina, Otecko, Radikal, Delik, Rest, Marian Čekovský, Phoenix nebo Morelo.

 

Maměnovy klipy se těší velké oblibě návštěvníků serveru youtube.com, kde má statisíce zhlédnutí. Momentálně vystupuje na koncertech spolu s Renne Dangem.

 

 

Kdo tě v rapu nejvíc inspiroval? Ke komu by ses chtěl hudebně přiblížit?


Snažím se být sám sebou a nedokážu přesně říct, kdo mě inspiroval, ale jako první rap jsem slyšel Cypress Hill a Divokej Západ. Nevím přesně, k čemu bych se chtěl přiblížit, ale rozhodně bych chtěl dělat moderní hudbu, která osloví hodně lidí. Snad se mi to bude do budoucna dařit.

 

Co si myslíš o české rapové scéně? Chtěl bys v budoucnu uspět i v zahraničí?


Nevím, jestli je to reálné, ale pokud by ta možnost byla, tak určitě ano. Myslím ale, že by mi pro začátek stačilo se naplno prosadit na české scéně. Stále ještě je na čem pracovat.

 

Plánuješ rapovat i v angličtině?


Nejspíš ne, přijde mi to divné, když jsem Čech. Myslím, že se to moc nehodí a nějak mě to ani neláká.

 

Podporovali tě blízcí v tvém snu, nebo si mysleli, že jsi jen bláhový snílek?


Určitě kamarádi podporovali, ale taky byla spousta lidí, kteří úspěch nepřejí, zvlášť když člověka něco baví a jde si za svým. Ale to už k tomu patří.

 

Štval tě gympl tak, že sis svou zlost na něj vybil v nějaké písničce?


Tak popravdě mě gympl štval hodně, proto jsem taky přestoupil na obchodní akademii. Propadl jsem z chemie, tímto zdravím paní Ešnerovou, ale v žádné skladbě jsem nic o škole nezmínil.

 

 

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=468272339905604&set=t.1512007556&type=3&theater

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010