nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Proč nesmí na sociální sítě lidé, co se berou moc vážněJsou mezi námi. Potkáváme je v městské hromadné dopravě, ve školách, na pracovišti. Síť je jim téměř druhým domovem, virtualita je jim vlastní. Možná pochopili, že ne všechno, co říkají v televizi, musí být stoprocentní pravda. Třeba umí i číst mezi řádky. Z neznámého důvodu však tuhle schopnost nechávají na prahu kyberprostoru. Jejich statusy jsou ostré, jejich lajky uvědomělé, jejich zapálení neuhasitelné. Diskutují a bojují za správnou věc, vždy v prvních řadách odboje. Jejich problém? Berou se příliš vážně a neuvědomují si, že taková „správná věc“ může být klidně virtuální iluzí.

 

Stačilo by přitom uvědomit si, co je to trolling. Že existuje kybersport, jehož cílem je vzbudit ublížené, rozčilené a nenávistné ohlasy a rozpoutat bouřlivou diskuzi. Úspěšný trolling se tlačí do médií a vede k infarktovým stavům stovek naivů.

 

Naposledy se tak stalo v minulých dnech, se vznikem facebookové události Den šikanování tlustých dívek. „Bohužel je novým trendem, že čím dál víc mladých dívek přibírá na váze, čímž zabírá více prostoru pro nás. Mimo toho mají dívky s nadváhou větší sklon k agresivitě, smrdí a musíme platit jejich nemoci z našich daní,“ stálo v jejím popisu. Událost se měla odehrát v pátek 8. listopadu, čemuž předcházely rozčilené komentáře i jakási odezva médií (Reflex, TN.cz, Extra.cz, Blesk.cz).

 

K hromadnému honu na obézní slečny nicméně nedošlo. Trolling ale pokračuje, jelikož za pořadatele již proběhlé události se nyní vydává falešný Jiří X. Doležal. To v odkazu na skutečného novináře, který se k podobným provokacím důsledně vyjadřuje – v článku pro Reflex (odkaz výše) organizátorům Dne šikanování tlustých dívek poslal následující pozdrav: „Pohoršení není na místě, jsou to normální kokoti.“ Ti mu v novém popisu události odpověděli zpovědí falešného JXD: „Bohužel již nemám co psát a proto musím zakládat tyto akce.

 

Rada na závěr: Jestli se berete vážně, tak s tím přestaňte. Jen tak budete trollingu odolní.

 

Foto: Facebook.com

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Hrabě z Poděbrad
Hrabě z Poděbrad 21.11.2013 14:33:44
Stáhněte tenhle nemožnej článek. Fujtajbl.
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010