nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Proč není cool, že je pro Rusnoka Picek vůlPremiérovi v demisi Jiřímu Rusnokovi se nechce na pohřeb prvního prezidenta Jihoafrické republiky Nelsona Mandely. Má ten den oběd, pak večeři, navíc je to daleko, ještě potom pojede do Bruselu… No co, nechtít se mu může, ostatně může i nejet, ušetříme. Ale rozhodně není v pořádku, že o tom s ministrem obrany Vlastimilem Pickem na odposlechu ze sněmovny rozpráví jazykem třetí cenové, jako by šlo o to, jestli si večer k tlačence pustí Novu nebo Fandu.

 

Česká politika je v současnosti prorostlá buranstvím nejhrubšího zrna. Jistě, lidovost má svoji výhodu a někteří z dolních deseti milionů třeba ocení, že je jejich zástupce ve vládě stejný lojza jako oni, nicméně tím klady končí. O tom, kam poletí premiér (byť v demisi) a kdo mu to zaplatí, by se mělo jednat, nikoliv blábolit. Jenže naše republika má místo elegantní reprezentace v čele zhovadělé podržtašky, kteří si na kravatě neuvážou víc než takzvaný dělnický uzel a které k moci vymrštila z frustrace vzniklá lhostejnost občanů k politickému dění.

 

Rychlokvašený politický komentátor si u piva řekne, že je snad lépe, že za nás někdo takový nepojede na pohřeb jihoafrického státníka, nicméně právě takové odbytí maže zbytky politické kultury v Česku a podporuje fraškovitý marasmus, v jakém se tuzemská politická scéna nachází poslední měsíce až roky. Snad to začalo s Gottwaldem, snad později, jisté ovšem je, že tak to být nemá. My si nemáme do čela státu vybírat takříkajíc z lidu, ale naopak z elity. Otázkou nicméně zůstává, kde se taková elita dnes schovává…

 

Masaryk s Čapkem v lidové rozmluvě

Zdroj titulní foto: penize.cz

Zdroj masarykovského vtipu: Facebook

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010