nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Lajk na zkouškové obdobíVždy jsem se snažil v rámci možností řídit podle rad mých rodičů. Občas si ty rady sice trochu protiřečily, ale to nechme stranou. Jedna ze základních rad mojí mamky zní: "Na všem špatném hledej to dobré," když mi tohle řekla poprvé, ze svého přirozeného vzdoru k autoritám jsem se ji ironicky zeptal, co je dobrého třeba na tom, když mi někdo vystřelí oko. Suše a pohotově mi odpověděla: "Střelec umí velmi dobře mířit." Doslova odzbrojující argument. Nešlo nic namítat.

 

S použitím podobně odzbrojující logiky jsem se pokusil zamyslet nad tím, co je dobrého na zkouškovém období. Nemohl jsem dlouho na nic přijít a tak jsem pro trochu inspirace, a v rámci dechberoucího studijního nasazení, zapnul počítač a hrál několik hodin různé hry. Nic neobvyklého, řeknete si - doslova učebnicová prokrastinace. Jenže těch několik hodin mi dalo odpověď na mou otázku. Najednou jsem to viděl před sebou. Jako když hledáte klíče od bytu a zjistíte, že je máte celou dobu v ruce. Odpověď zněla SLEVY.

 

Ale ne jen tak ledajaké slevy jaké znáte z nákupních center na boty, oblečení, jídlo nebo třeba nábytek. Slevy na počítačové hry! (Pro znalce počítačových her a celé problematiky podotknu, že mám na mysli velké slevové akce na Steamu) Nic totiž gamerovi neudělá větší radost, než zjištění, že ta či ona výborná hra momentálně stojí pouze „dvě kila“ místo původní šesti, navíc v akci s nějakou další, byť neznámou „pářkou“ a budou mu tak zpříjemňovat tu obrovsky náročnou a vyčerpávající prokrastinaci. Není tedy o čem se rozhodovat, najít peněženku, opsat číslo karty do prohlížeče, stáhnout hru a hraje se. Je to skoro tak jednoduché, jak moc je odzbrojující logika mojí mamky.

 

Při mém krátkém osvícení herním bohem jsem si navíc uvědomil, že tyhle velké slevy přichází periodicky v určitých částech roku. Například vždy před Vánoci, aby mohli všichni gameři koupit dárek svým sourozencům gamerům a rodiče mohli koupit dárek svým dětem gamerům. Další slevové části roku jsou například Velikonoce, ale obecně lze říci, že jakékoliv období, kdy je zvýšená pravděpodobnost, že budou gameři častěji a déle vysedávat u počítače. Tyto parametry splňuje zkouškové období takřka dokonale, takže už více jak čtrnáct dní na mě prakticky odevšad vyskakují bannery s 30, 40 nebo klidně i 80% slevami a výprodeji. Nelze odolat. Vymámili ze mě už necelých 20 Euro. A ani jim to nedalo moc práce.

 

Suma sumárum, nebýt toho zpropadeného zkouškového období, nezahrál bych si tak dobré hry, jaké už více jak čtrnáct dní hraju. Zaplať pánbůh za něj.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010