nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Jaký seriál sledujete?Se seriály se v posledních letech roztrhl pytel. Řeč tu pochopitelně není o Ordinaci v růžové zahradě nebo Doktory z Počátků (i když proti gustu...), ale o sočasných dílech zahraniční provenience. Jen málokoho některá ze seriálových sérií minula, mnoho lidí jich naopak stíhá paralelně sledovat několik. A oblíbený seriál dokáže napovědět, s kým máme tu čest. Zkrátka:  "Řekni mi, jakej seriál sleduješ, a já si tě zařadim."

Gabriela, 22 let, studentka, Praha
Sex ve městě
"Seriál nesleduju žádný, protože na to nemám čas. Dřív jsem ale koukala na Deník zasloužilé matky, protože mi to přišlo hodně vtipný a líbil se mi způsob, jakým tam řešili životní problémy. A když jsem doma, tak koukám na Sex ve městě a říkám si, že takhle skončit nechci."

 

Ondřej, 24 let, pracující student, Písek
Simpsonovi
"Oblíbených seriálů mám víc, ale nejvíc zbožňuju žlutou klasiku Simpsonovi. Líbí se mi jejich humor a stoupající tendence kvality s každou novou sérií. Hned po nich bych zařadil Teorii velkého třesku."

 

Kuba, 26 let, programátor, Jihlava
Hannibal
"V poslední době mě asi nejvíc zaujal Hannibal. V roli inteligentního lidožrouta Hannibala Lectera tu vystupuje dánskej herec Mads Mikkelsen, což byl od tvůrců chytrej tah. Příběh se samozřejmě inspiruje filmem Mlčení jehňátek, ale spíš jen tématem, tady jde spíš o to, jak si zákeřnej a vychytralej Lecter omotává kolem prstu vyšetřovatele, kterej má tak trochu psychický potíže. Celý je to docela drsný, ale na seriálový poměry dobře natočený. A první sérii utnuli tak, že se na tu další nejde nedívat."


Michaela, 21 let, pracující studentka, Praha 
Pretty Little Liars

"Sleduju seriál Pretty Little Liars. Líbí se mi, protože je zajímavej, hodně napínavej a je to takovej holčičí seriál. Je tam plno módy, lásek atd."

 

David, 29 let, pracující student, Praha
Plastická chirurgie s.r.o.

"Já sledoval Plastickou chirurgii s.r.o., protože to byla dobrá komedie, výborné vtipy, někdy trošku černý humor z lékařského prostředí. Ale především to dávali někdy kolem 23:00 nebo o půlnoci, což byl čas, kdy jsem tak přicházel domů a se svým vyrovnaným denním režimem večeřel, takže to šlo akorát k tomu."

Veronika, 25 let, televizní redaktorka, Praha
Vampire Diaries

"Když se chci odreagovat, koukám se na Vampire Diaries. Vím, že se s filmy a seriály s upíří tématikou roztrhl za posledních pár let pytel, ale já se nestydím za to, že mě to baví. Ne že bych si libovala v krvácích, ale samotná postava upíra mne odmalička fascinuje a v tomto seriálu se vlastně prezentují jako normální lidé, akorát že občas (ti zlí) někoho zakousnou. Kromě toho mě baví sledovat, jak se vyvíjí milostný trojúhelník mezi hlavní hrdinkou a dvěma bratry."

Michaela, 26 let, pracující studentka, Beroun
Přátelé
"Už poněkolikáté sleduju Přátele, protože je máme v busu, což je místo, kde momentálně trávím většinu života. Krom toho mám ráda How I Met Your Mother a Gossip Girl. S Přáteli jsem vyrůstala, Gossip Girl mi sem tam hrozně připomínají situace z mýho života s mamkou a How I Met Your Mother zaručeně pobaví a je to fajn relax, prostě vypnout."

 

Jan, 24 let, student a podnikatel, Hostivice
Futurama

"Simpsonovi jsou prostě klasika, podle mě nejlepší animák všech dob. Sleduju ho od rané puberty až doposud. Mimo jiné je to snad jedinej seriál, u kterýho mi nevadí českej dabing, spíš naopak. Hned po nich jsem začal sledovat Futuramu (taky tvorba Matta Groeninga), z toho se brzy stala kultovní záležitost a troufám si tvrdit, že Simpsnům dost šlape na paty. Obojí podle mě inteligentní zábava. Pak koukám na Black Books, ten mám rád pro jeho typický suchý britský černý humor, ale přesto zábavný a někdy až absurdní, jako velkýho fandu Monty Pythona mě potěšil. No a ještě bych rád zmínil Game of Thrones, tak tímhle jsem se nechal naprosto unést. Originální fantasy sága, série od HBO je podle mě jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. Jako čtenář knižní předlohy samozřejmě vidím spoustu nedostatků, ale celkově jsem spíš mile překvapen."

Marie, 21 let, studentka, Český Brod
Mad Men
"Zaujal mě seriál Mad Men, protože je mi blízká tématika, kterou mapuje, věnuje se vývoji reklamy a marketingu v 60. letech v USA, je zajímavý rozvoj týhle oblasti sledovat. Taky mám pocit, že to nesledoval úplně každej. Klasika je Big Bang Theory - kvalitní a neotřelej humor, ještě se mi snad nestalo, že bych z nějakýho dílu byla vyloženě zklamaná. A pak American Horror Story, což je pro mě serialový prekvapení. Nejsem moc fanoušek hororů (a že zrovna tehle seriál není žádnej čajíček), takže mě to nejdřív moc nezajímalo, ale dala jsem tomu na základě několika doporučení šanci. Po prvním dílu jsem zkoukla dvě série naráz a teď se těším na každej díl třetí série. Zajímavostí tohohle seriálu je, že série jsou sice tematicky uzavřený, ale hrajou v nich stejný herci, jen ztvárňujou nový postavy."

Šárka, 25 let, pracující studentka, Řež 
Devious Maids
"Hodně mě baví seriál Devious Maids. Zaujal mě tim, jak si Mexičani dělaj srandu ze svýho statutu v USA.  Hlavní postavy jsou hispánský hospodyně v Beverly Hills, který pracujou v rodinách místních boháčů. Seriál je vtipnej, má nápad a zdá se, že nebude nekonečnej."
(Šárčin otec pochází z Mexika, pozn. red.)

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010