nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hipsterský trend: barevné ponožkyListopad je měsíc, kdy barevné podzimní listí hnědne, nebe je ocelově šedé a odpoledne přichází tma dřív a dřív. Jak se ubránit podzimní depresi? Pražští hipsteři se rozhodli do problému pořádně obout a každý den nazouvají pestrobarevné ponožky!

 

Je to jakási soukromá vzpoura proti záplavě černé, šedé a hnědé – barvám, jež vládnou českým ulicím. Můžete být od hlavy k patě v černém, ale když v mezeře mezi botou a kalhotami zazáří jasná červená, žlutá nebo oranžová, celý outfit hned dostane značně hipsterský nádech.


Nebo co třeba si k modrému svetru vzít ponožky modřejší než králíček Azurit? Na první pohled si jich třeba nikdo nevšimne, ale jakmile se v tramvaji posadíte, obšťastníte všechny spolucestující ukázkou dokonale hipsterského stylu.

 

Možná si pamatujete, jak bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg způsobil poprask mezi novináři, když na jednom setkání usnul a vyhrnuté nohavice odhalily krásné červené ponožky ladící s motýlkem…

 

Vlastně ani není důležité, aby barvy ponožek korespondovaly se zbytkem outfitu, ponožky jsou takový bonus navíc. Správný hipster navíc vždycky dokáže výstřední volbu ponožek nějak zdůvodnit.


Ponožky jsou prostě cool.

 

Tak nechte v šuplíku ty nudné černé, šedé a bílé (bílé by se podle módní policie měly správně nosit jenom na tenis!) a nazujte fialové, zelené, puntíkované či proužkované. Ve výběru ponožek se může vyřádit každý.

 

Podzim je pro ponožky navíc ideální roční období! Už je příliš chladno na sandály a mokasíny bez ponožek, ale zároveň ještě není taková zima, aby člověk do sněhu musel vyrazit ve vysokých sněhulích, v nichž není vidět lautr nic.

 

„Pestrým barvám normálně příliš neholduju, ale ponožky jsou zóna, kde o nic nejde. Můžu tím vzhled jenom vylepšit,“ vysvětlil Futuru jeden z hipstersky vyhlížejících mladých mužů postávajících před Fakultou sociálních věd.


Tak hurá do obchodů a rozesmějte veselými barvami i svůj šatník!

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010