nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na tvůrce počítačových herHraju počítačové hry. Raději zdůrazním ještě jednou, že počítačové. To znamená, že nehraju na konzolích. Trávím u nich celkem hodně času, porovnávám, které byly lepší, v reálném čase a na sobě samém okouším jejich vývoj a zdokonalování. Každý rok navíc vyjde nějaká „bomba“, která posune hranice realističnosti zase o kousek dál. S rychlým vývojem a rozvojem technologií roste tvůrcům her chuť a tak se předhání v detailní grafice, hratelnosti, realističnosti a dalších parametrech. Tohle vše se však projevuje i na ceně. Pokud chcete být mezi prvními, co si novinku zahrají, leckdy si musíte připravit až ke dvěma tisícům korun.

 

Moje přítelkyně před Vánoci našla v peněžence 1400Kč a pořídila mi jako dárek nový fotbalový simulátor FIFA 2014. Měl jsem obrovskou radost až do chvíle, než jsem zjistil, co ji ti šejdíři prodali. Ještě jsem celkem překousnul, že chybí česká Gambrinus liga. No budiž. Stejně stojí vesměs za kulový. Chybí dokonce i Sparta. No tak to už trochu přepískli, ale i to jsem „jakžtakž“ překousnul. Že není možné nastavit grafické rozlišení, už mě začalo trošku vytáčet. Že je celá hra koncipovaná pro konzolové hráče a i povely v menu a celkový pohyb v herním rozhraní je myšlený pro konzole už mě začalo štvát. Navíc hned v prvním odehraném zápase se o poločase stal jakýsi error a obraz byl černobílý. Sice se tenhle error po restartování počítače již znovu neukázal, ale sakra jako! Jak si vůbec někdo může dovolit vydat novou hru s takovým množstvím nedostatků a vydávat ji za POČÍTAČOVOU hru? To si akorát tvůrci vzpomněli, že existují lidi, kteří jejich společnost živí už nějakých dvacet let a možná by si chtěli taky zahrát a tak teda z donucení udělali i „jakous takous“ verzi pro počítače. Ostudná drzost. To je jako kdybych prodával fotbalové kopačky na trávník, místo kolíků jim dal sálovou podrážku, která se na trávě chová spíš jako brusle a tvářil bych se jako, že se vůbec nic neděje.

 

Nehledě na to, že to neudělali poprvé. Kamarád si na úplně stejný podvrh stěžoval už u ročníku 2011. Já chápu, že dnes už má kdejaký malý kluk konzoli a že hlavní příjmy herních vydavatelských společností jdou už pár let právě z her na konzole, ale neměli by prostě kašlat a zapomínat na své věrné zákazníky - počítačové hráče. Protože jsme to byli my, kdo byl jejich hlavním chlebodárcem, před touhle xboxoplejstejšnovou mánií. Však oni se jednou budou divit, až se jim na tu jejich FIFU vykašleme. Nebo se budeme divit my, až se oni definitivně vykašlou na nás.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010