nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na studijní informační systémyAno, je to už hrozně otřepanej hejt, ale jelikož jsem měl tu možnost poznat už tři takové jámy lvové, dovolím si vyřknout ortel a samozřejmě generalizovat.

 

Zázemí pro studenta, pomocník v nouzi, user-friendly prostředí – to všechno není SIS, ISIS, či Moodle. Všechno to jsou systémy šité horkou jehlou, které v kritický moment otevření zápisů zkolabují jako České dráhy při prvním mrazíku. Najít v nich užitečnou informaci je operace na půlhodiny i hodiny abyste se, především v případě SISu, dozvěděli, že informace zde přítomná slouží pouze pro parádu a získali naprosto odlišnou a platnou informaci odpoledne v kavárně.

 

Nedejbože, že byste chtěli se do jejich prostředí dostat skrz chytré mobilní přístroje. To pak nejenže budete marně hledat aplikaci ve všech obchodech současných mobilních operačních systémů, IT oddělení navíc předpokládá dokonalost původního uživatelského prostředí, takže usoudilo, že nebude třeba rozhraní optimalizovat pro mobilní displeje. Je vždy zážitek se například v tramvaji dobývat do miniaturních nabídek a neustále zvětšovat zobrazený obsah.

 

Abych ale nebyl tak negativní, jsem schopen přistoupit na interpretaci, že tyto systémy, jsou jakousi zkouškou inteligence studentů, u kterých se ovládnutí jejich funkcí považuje za část testovacího procesu, který ale někdo zapomněl kreditně ohodnotit. Takový tělocvik number two zaměřený na pokročilé znalosti analýzy dat a data miningu. V budoucí profesi jako když najdeš!

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010