nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na lidi, co si nedokážou sednoutHejt na lidi, co si nedokážou sednout normálně. Normálně jako lidi. Prostý hejt na lidi, co si v tramvaji sedají do uličky.

 

Znáte to. I když možná to znám jen já. Tramvaje jsou totiž asi plný, jen když v nich jedu já. Otevírají se vrata a nastává ten tichý šum. Nejdřív jako pulzující buňka tramvaj vyplivne jednu várku lidí a pak druhou nějakých jiných vcucne zpátky. Lidi k sobě přilínají jak milenci a maminky skládají kočárky přes sebe jako stavebnice. Starší jsou usazeni a mladí si dali dolu batohy.

 

Tak určitě. Ono to zas tak ružové nebude. Vždy se najde banda kreténů, v každém vozidle městské hromadné dopravy tak tři, nebo pět, kteří nejsou s to sednout si hezky k okénku. Víš jak, každý chce hezké panorama. Tady ti ale ne. Jsou lidé, z masa a kostí, kteří si prostě sednou vedle a to místo u okna nechají prázdné. Jen tak. Hlavně aby to viděli všichni, kdo mají „místa na stání“.

 

Nikdo pak nemá tu odvahu říct: „Hele,“ a teď abych byla genderově korektní: „Hele bábo nebo hele dědku, nebo bůhvícosizastvůru, buď té lásky a posuň si tu svou tlustou prdel, já tím tvým vyprděným místečkem opravdu nepohrdnu.“

 

To si jako tak v duchu připravujeme, co mu řekneme. A pak to přijde. Ta zdrcující pomsta, na kterou se bude dívat celá tramvaj a celá tramvaj mi pak dá za pravdu, ukáže si prstem a možná si pak na něj ještě i odplivnou, když budou jako vystupovat. Zhluboka se nadechnu a řeknu: „Můžu? Můžu, prosím?“

 

Ti zlosynové se pak dělají nechápavými a „jakože“ vás pouští na to místo k oknu, jakoby po celá staletí národy nevedly války o místa vedle oken. Když jedete někam vlakem, tak se ty místa u oken taky obsazují nejdéle a nejhůř, to je fakt, že jo. Pak následuje ten vnitřní monolog u té druhé strany: „Tak si sem pojď, jestli se dostaneš. Sráči,“ načež dojde k poměrně zanedbatelnému poodtáhnutí kolen na jednu nebo druhou stranu, jakože vám vlastně „velkoryse“ dopomáhá.

 

Taškou přes držku. Tou, co máte na rameni. Ano. A bez ostychu.

 

A tak celou cestu hledím na to místo, kde bych mohla sedět, a jak ta hysterická bába z metra mám chuť řvát: „Mám právo sedět!!!“

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Martin
Martin 03.04.2014 20:58:50
Kdyz vas poustej, a kdyz se vam u toho okynka tak moc chce sedet, tak nevim, co se vam nelibi.
Kdo chce bejt nespokojenej, ten bude nespokojenej i v raji.
Sedet nacpanej u okynka nekym prizdenej neni zadna slast, to uz nekdy i radsi postojim, nez se mackat jak sardinka.
A kdyz vas k tomu okynku pousti, tak nechapu, co se vam nelibi.
A kdyz se vam to nelibi, tak to reste primo na miste. Nikoliv taskou, ale ustne. Nadavani na nekoho v jeho nepritomnosti neni prilis konkstruktivni.
Takze nejdriv se zamyslete nad svym pristupem.

(nehlede na to, co uz tu nekdo zminil, ze dotycny treba vi, ze bude vzapeti vystupovat, a nechce vas pak zvedat, tak vas pousti k oknu, aby vas pak nemusel obtezovat,
za coz se mu odvdecite tim, ze uvazujete o utoku taskou, a nakonec se spokojite s verejnou pomluvou.
Tak jste si tu ulevila, vysvetlila jste nam, ze jste spolecensky nekompatibilni a neumite sdilet hromadne dopravni prostredky, tak ted se nad tim zamyslete a neco s tim udelejte)
Crucian
Crucian 03.04.2014 15:39:51
Není chybou lidí, že si neumějí v takových míste sednout, chyba je pouze v konstrukci takových prostředků. V minulosti byli v tramvajích sedadla pouze po obvodu. Uprostřed tak bylo dostatek místa. Tedy nadávat byste neměli na cestující, ale především na tu "lopatu" co to konstruovala/navrhovala.
Ekl
Ekl 03.04.2014 01:19:54
A teď si to představte z opačný strany. Jak si člověk sedne k oknu, vy si sednete do uličky, on za tři stanice vystupuje... a musíte kvůli němu vstávat, přestože jedete až na konečnou.

Na tohle neexistuje žádný správný řešení. Tyhlety kolektivistický sedačky jsou kapitální čyčovina, ať si člověk sedne kam chce: na dvojáku bude vždycky jeden druhýmu překážet, na čtyřáku zase okopávat špičky protisedícímu a při vstávání mu strkat do ksichtu rozkrok.

Vyházet polovinu sedaček, nechat z každý strany jednu řadu pro ty největší chromajzly - a bude klid.
Kateřina Tichá
Kateřina Tichá 02.04.2014 19:15:57
taškou přes držku..všem, co si sedají v AE busu do uličky a na sedadlo vedle sebe si položej svoji umaštěnou igelitku! taškou přes držku..všem, co se cpou do letadla, jak kdyby neměli sedadla určený předem - rvou se tam s těma svýma 15kilovýma čimodanama, který zabíraj půl letadla, protože si to nenechaj odbavit jako normální lidi - který si do prostoru nahoře pak nemůžou dát ani bundu a kabelku...taškou přes držku všem, který si odepnou pásy hned jak zhasne signál, sklápěj si sedačky a neuměj dát stoleček a roletku na okně nahoru- i když to letušky opakujou asi tak desetkrát..hejt na ně, sráče.
"taškou přes držku" je pro mě teď terminus technicus, díky
prdlik
prdlik 28.03.2014 10:10:03
Vetsina tech sedacek je stejne proprdenych bezdomovcema, co se vozi na cerno, smrdi, a nikdo nema odvahu je zkontrolovat, jestli maji listek, natoz vyhodit. Takze z meho pohledu neni o co stat. At si tam dulezite sedi.
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010