nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na kontaktní čočkyProblém moderní doby. V pubertě jste přišli na tohle technologický kouzlo a hned při prvním testování jste byli přesvědčeni, že právě tohle vymaže všechny vaše dosavadní problémy. Brýle jsou prostě opruz – máte na obličeji něco, co tam původně nepatří, to něco je docela drahý, a pokud vám to něco nedejbože upadne, zalahnete si to, zahodíte to nebo to někde zapomenete, bude vás to celkem trápit. Zatímco tyhle silikonový zázraky jenom ráno nasadíte, a pak nějak večer vyndáte, jinak nad tím prostě nepřemýšlíte.

 

Ale pozor! Ta rána vám ne vždy tak lehce projdou. Taková čočka, jak víte, je z fyziologických důvodů průhledná, dost malá, kluzká a citlivá na sebemenší smítko. Takže při prvním pokusu vám po ruce sklouzne a uvelebí se na podlaze – zasviní se. Pracně ji umyjete a pro jistotu pořádně i vlastní ruce, aby vám napodruhé pravé oko vzkázalo, že se v její přítomnosti rozhodně necítí tak dobře, jako levý kolega. Umyli jste ji špatně a jako bonus se vám zasvinil i roztok v kalíšku, takže pokaždý, když ji myjete, zasviníte ji znovu. Vyměníte roztok, umyjete ruce a čočku, nasadíte, a po desátém pokusu zjistíte, že už se nenasnídáte, protože tento rituál vám zabral krásných dvacet minut. Rozčílení odcházíte do světa.

 

Večery jsou o poznání klidnější, ale i ty přinášejí občasnou zábavu, především po stránce logistické. Společensky unaven mívám občas problém najít postel, natož hledat kalíšek/roztok/mít si ruce/zahájit proces vyjmutí. Stručně řečeno s nimi usnete. No a ráno vás pak společně s kocovinou překvapí oči bubnující na poplach, jelikož se jim nedostává požadovaného kyslíku – prostě vás to pálí a vidíte blbě. Čočky pak vyjímáte s vědomím, že už si je dnes nevezmete, jelikož slečny potřebují nějakých osm hodin na zotavení.

 

Prostě chci za všechny čočkaře tady vzkázat, že tím rozhodně nevyřešíte všechny svoje problémy, a pokud vám brýle skutečně nevadí tolik jako mě, vyhněte se jim obloukem.

 

zdroj fota: http://www.personal.psu.edu/afr3/blogs/SIOW/contact-lenses.jpg

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010