nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na hejtery VánocUž se z toho asi stal takový folklór, který jsem zaznamenal i letos. Každoročně se před vánočními svátky strhne na sociálních sítích a v běžných rozhovorech lavina s hejty na Vánoce: „Ať už je to celý za námi!“, „Nesnáším nakupování dárků!“, „Ty koledy v obchoďácích mě fakt s****!“, „Všude samý uřvaný haranti!“ a podobné rozhořčené výkřiky. Kdo nehejtuje Vánoce, je zkrátka divnej. Nebudu tvrdit, že jsem si taky nikdy nepostěžoval, že nevím, kde mám na ty dárky vzít peníze, nebo že budu zase muset objet veškeré příbuzenstvo. Na druhou stranu si ale takhle postesknu většinou někdy v říjnu, navíc po nějakém extra vydařeném večírku, po němž mi v peněžence zbyde tak akorát na „číze“. Čím víc se však Vánoce blíží, tím více mě baví.

 

Jsem asi divnej, ale baví mě, že se lidé těší na dárky, že se snaží druhým udělat radost a že malým dětem září u vánočního stromečku oči štěstím, jelikož si užívají tu magii Vánoc, kterou mi ostatní už tolik nevidíme. Nakonec mě i baví to vymýšlení a lámání si hlavy s dárkem, který udělá radost. Ten pocit když vymyslíte něco opravdu dobrého a obdarovaný se samou radostí směje na celé kolo, je totiž, jak říká Mastercard, k nezaplacení. Nebo když se směje celá rodina při pozorování našeho psa, který je schopný svůj dárek pod stromečkem identifikovat a posléze eliminovat veškerý balicí papír.

 

Oni se nakonec totiž i všichni tihle hejteři u stromečků culí a juchají z nových „ajfounů“, tabletů, značkových voňavek a s úsměvem za deset tisíc děkují Ježíškovi, aby uspokojili touhu rodičů vidět znovu ty jiskřičky v očích jejich ratolestí. Najednou jsou i pro ně Vánoce celkem fajn a s břichem plným bramborového salátu testují své dárky při sledování Mrazíka. Hlavní je že dostali, to co chtěli a nějaký duch Vánoc ať si klidně umře v té změti balicího papíru.

 

Těžko říct jestli je to hejterská schizofrenie nebo hejterský oportunismus. Nejdřív jsou totiž vánoce na h****, pak jsou tak na dvě až tři hodiny hrozně fajn a nakonec jsou celkem v cajku, ale hlavně že už odtáhli. Pár dní po Vánocích si to s novými mobily po kapsách štrádují po ulicích a na otázku „tak co jaký byly Vánoce?“ odpovídají slovy: „Jó hele v pohodě, dostal jsem novej mobil, bramborovej salát už zmizel, ale hlavně, že už je to za námi. Ty pohádky v televizi už mě fakt s****.“ Nevím jak vy, ale já jsem ještě v životě od žádného hejtra Vánoc nakonec neslyšel, že by jeho Vánoce teda ve výsledku stály za takový „kulový“ jak si to původně představoval.

 

Vážně tomu nějak nerozumím. Nejdřív je to „do háje zase Vánoce, no tak aspoň, že budou dávat ty pohádky a přežeru se jako každej rok“ a potom je to „jéžišmarja, bramborovej salát už nechci ani vidět a kouknul bych se třeba na Terminátora“. Možná by všem těmhle věčně nespokojeným hejterům pomohlo, kdyby přestali řešit hlouposti a zabývat se malichernostmi a spíš si zkusili Vánoce užít a třeba se i nad poselstvím Vánoc trošku zamyslet a ne jen čekat jestli dostanu toho „ajfouna“. Ale to chci asi trochu moc.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010