nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na chřipkuChřipková sezona se vrátila a člověk je vždycky překvapený naprosto stejně jako silničáři prvním sněhem nebo americká popová hvězda situací ve střední Africe. Chřipka samozřejmě ví, kdy se dostavit. Vždycky ji totiž člověk chytne ve chvíli, kdy se to absolutně nehodí. Postižený se pak vrací tramvají domů a podezřívá (zcela oprávněně) všechny ostatní cestující, kteří se jen opováží vytáhnout kapesník, že dnes nepůjde do kina právě kvůli nim. Je to horší ulička hanby, než jakou člověku zařídí ranní metro po bujarém večírku. Vypadáte vlastně ještě hůř a to jediné, co si přejete, je padnout do postele a samozřejmě, aby vás někdo opečovával.

 

Z toho prozaického a průzračně zištného důvodu se vypravíte na venkov k rodičům, kde čekáte porozumění, podporu a čaj servírovaný přímo do postele společně s nějakém bestsellerem lacinějšího ražení a optimistickou komedií. Dorazíte na rodnou hroudu a máte pocit, že se zhroutíte. Váš otec samozřejmě naprosto jasně ví, proč máte u nosu nudli a proč vám v hlavě vám jedou beaty jak na tancovačce v kulturáku.

 

„Měl bys víc chodit do přírody.“ Je přeci jasné, že chození po remízku za městem má blahodárné účinky na cokoli. Člověk si pak jen vzpomene na nezapomenutelné cesty do Tater, na Šumavu nebo aspoň výlety na Vysočinu.

 

Podobně je na tom babička, která v Praze vidí absolutní Sin City. Podívá se na vás rentgenovým pohledem a pak se vás zeptá, zda jste měli šálu. Měli a bylo vám to na houby. Bratrovi jste ukradení. Dokonce ho točí, že jste domů přijeli dřív. Matka jen vzdychne, že už zase máte tu svou rýmičku, kterou ona samozřejmě musí vytrpět v práci a ne, že by se rozhodla ji vyležet. Asi tak jediný, kdo s vámi soucítí, je kocour, který si vyskočí k vám na deku. Pochopitelně mu dojde, že nemáte tolik energie, abyste ho vyhodili před dveře a pochopitelně mu dojde, že potřebujte milou (byť němou) tvář.

 

Takže jen doufáte, že co nejdřív budete v pořádku a že si ten rozečtený bestseller dočtete jindy, ideálně až zase za rok.

 

 

Zdroj promofotografie: Karolinas.net

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010