nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na baterku ve smartphonechChytrý telefon, takzvaný smartphone, je v dnešní době strašně super věc. Z naší mladé generace ho má skoro každý a málokdo si dokáže představit, že by se měl vrátit k „obyčejnému“ mobilnímu telefonu. Můžete s ním fotografovat skoro stejně tak kvalitně jako s běžným digitálním fotoaparátem, máte přístup k internetu prakticky kdekoliv, dají se na něm hrát všelijaké hry, a to většinou úplně zadarmo a spoustu dalších fantastických věcí. Nicméně tu je jedno velké ale! Všechny tyto činnosti, které jsem vyjmenoval, doslova žerou baterii telefonu raketovým tempem.

 

Když ráno po probuzení vytáhnu plně nabitý telefon z nabíječky, živím alespoň minimální naději, že mi přístroj vydrží být funkční až do večera. To se mi však povede tak jednou z pěti z případů. Většinou mi telefon začne „chcípat“ již v odpoledních hodinách a já z toho začínám být značně nervozní. V extrémních případech se stane, že první krize přijde již po pár hodinách.  Samozřejmě, že pokud bych tak často nevyužíval internet, tak telefon vydrží o pár hodin déle, a já si třeba budu moci najít noční spoj domů, což se mi často kvůli vybitému telefonu nepodaří, ale když už tu možnost kvalitního internetu mám…a jak známo, člověk je tvor nepoučitelný…

 

Samozřejmě, že ve chvílích, kdy ten telefon opravdu nutně potřebuji, třeba v nutnosti někomu zavolat, poslat zprávu nebo se jen podívat, kolik je hodin, je telefon ve většině případů ve stavu vybitém. Z tohoto pohledu s láskou vzpomínám na zlatou Nokii 3310, kterou jsem do nabíječky dával v průměru jednou týdně a také si nadávám, že jsem na tom zbytečném surfování po facebooku a jiných kravinách mohl strávit méně času. To však mému já, když je telefon v plné formě nabitý, prostě nevysvětlíte.

 

Myslím si, že až někdo vynalezne baterku do chytrého telefonu, která bude mít životnost dvakrát-třikrát delší, bude to bez pochyby artikl, který půjde velmi rychle na dračku. Předpokládám ale, že pokud se něco takového stane, tak bude potřeba si zakoupit společně s baterkou zcela nový telefon za desítky tisíc, což je pro mě jako pro studenta momentálně meta nedosažitelná. Tak ještě bude muset ještě nějakou dobu vydržet v koloběhu života: nabitý telefon -> facebook -> facebook -> facebook -> vybitý telefon -> potřeba volat -> naštvání.

 

Foto: zdroj euronics.cz

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
suomec
suomec 20.01.2014 19:51:03
KUP SI DRUHOU BATERKU !!!
NEBO LEPŠÍ TELEFON
Kubet
Kubet 15.01.2014 15:12:38
Parádní vítvor,proc tohle není v novynach?!
Pavel C.
Pavel C. 15.01.2014 15:17:58
Mislím, že to je naprosto standartní článek.
Josef Nesnídal
Josef Nesnídal 15.01.2014 15:21:54
Bílek ven!
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010