nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Andrea Pojezdálová: Věčně nespokojená perfekcionistka 

Má za sebou několik velkých přehlídek a prestižních ocenění, její práce byla publikována v (nejen) módních magazínech napříč Evropou i za oceánem. Pětadvacetiletá Andrea Pojezdálová ze Slovenska má v posledním ročníku studia nakročeno více než dobře.

 

Andrea končí magisterské studium v ateliéru Oděvního designu na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Na otázku, jak jí právě studium na této škole pomohlo ve světě módního designu, odpovídá: „Ako v čom. Veľmi mi však pomohol status študenta odevného dizajnu, bez toho by niektoré veci buď nešli, alebo šli ťažšie.

 

Zlomový okamžik pro její tvorbu a veřejnou prezentaci přišel v roce 2011, kdy vyhrála prestižní soutěž mladých tvůrců Brillance Fashion Talent. Několik velkých cen následovalo: vítězství v mezinárodní soutěži Re-act fashion competition, ocenění Blaf style a cena časopisu La Femme za kolekci Macramé. Váží si všech, ale cítí se jako věčně nespokojená perfekcionistka, takže pořád cítí potřebu věci zlepšovat.

 

Pro její tvorbu je charakteristická nevýrazná barevnost, moderní přístup ke klasickým textilním technikám a nekonvenční střihy.

 

Co se týče přípravy kolekce, dává si Andrea záležet. „Idea, inšpirácie, materiál mi trvajú dlhšie, lebo ma baví sa v tom hľadať a motať. Realizáciu odevov viem potom vtesnať do mesiaca, ak na tom pracujem intenzívne. Ale to je stále taký študentský režim. Po škole sa už budem asi musieť zorganizovať a poupratovať inak.“

 

Letos reprezentovala Slovensko na mezinárodní výstavě módy v Londýně, kde účast zajišťoval Slovak Fashion Council a zástupce vybírala historička módy Zuzana Šidlíková.

 

Po ukončení studia má v plánu sbírat zkušenosti na stážích různě po světě, ale jejím snem je tvořit a pracovat na Slovensku, i když sama přiznává, že to není jednoduché. Budoucnost vidí Andrea bez zbytečných starostí: „Ja moc dopredu neplánujem. Ale ak mám niečo v pláne do budúcna, tak robiť to čo ma bude baviť, nech to už bude čokoľvek, a byť šťastná.

 

Foto: archiv A. Pojezdálové/ hnonline.sk

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010