nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Zuckerberg má pravdu, když říká, že mladejm to "víc pálí". Ale botoxem to starouši nedoženouLondýnský Timesy přinesly čánek o tom, že v Silicon Valley roste počet chlapů se zájmem o plastickou chirurgii. Nic divnýho, chlapi jsou stejně marnivý jako ženský, to víme. Ale pozor, nová věc je ta, že JE MEZI NIMI SPOUSTA TŘICÁTNÍKŮ.

 

Říkáte si: "Jak hele, to je trochu divný, ne?", ale ... teda ne. V článku je citovanej plastickej chirurg Seth Mantarasso (údajně jeden ze tří doktorů s největší spotřebou botoxu na světě), kterej říká: "Na tomhle trhu práce, když vám je mezi 35 a 40 lety, tak bojujete o pracovní místa s dětmi, které právě dokončily školu. Silicon Valley řídí mladí technomaníci. A pak prostě nemůžete vypadat jako někdo, kdo má žena a dva a půl dítěte a hypotéku."

 

Uf, dobrá hláška, mně je dvacet, a taky bych se s nikým takovým nezapletla. Ale já nejsem personalistka v Kalifornii, a tak nějak jsem očekávala, že právě chlápci v tomhle věku jsou na trhu "horký zboží". No, nejsou.

 

Nejvíc jdou na rvačku natažení očních víček a vyhlazení tvářiček. V článku mluví i Paul Graham, chlápek, kterej založil slavnej inkubátor Y Combinator, kterej říká, že investoři jsou skeptičtí k podnikatelům NAD 32 LET. A znova to můžu komentovat jen krátkým názorovým textíkem, vlastně jen o třech slovech: Uf, uf, uf.

 

Typickej účet od doktora Mantarassa je podle Timesů 1000 dolarů. Když máte startup v hodnotě stovek tisíc, výhledově miliónů, desítek miliónů, stovek miliónů nebo miliard (zvolte si svou variantu), pak je nějaká tisícovka investicí za hubičku. Když bylo Zuckerbergovi 24, tak řekl, že mladý lidi "jsou prostě chytřejší", tečka.

 

Otázka zní, jestli botox na lících nějak zvedne jeho novejm držitelům IQ. No ale to už nechme na těch, co si ho kupujou. Já zatím podepisuju, že všechno nad 32 let nestojí za řeč.

 

Foto Botox to go by Axel Hecht, zveřejněno pod CC licencí.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010