nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Vítězslav Imrýšek: Cesta, kterou ODS nabízí, je pro Českou republiku správnáJednadvacetiletý představitel opavské buňky ODS Vítězslav Imrýšek je studentem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Ačkoliv se stranou souzněl již od roku 2008, tehdy jako člen Modrého týmu, v jehož rámci pomáhal během kontaktní kampaně ODS do krajů, členem je teprve od roku 2011. Na začátku tohoto roku se jako člen Oblastní kontrolní a revizní komise začal zabývat problematikou plnění rozpočtu v rámci strany.

 

Jaký byl ten zlomový okamžik, kdy ses rozhodl do politiky vstoupit?


Tak nejprve musím podotknout, že ten moment nebyl zlomový. Možnost vstupu do ODS jsem zvažoval delší dobu a dlouhodobě jsem se se svými aktivitami k ODS přibližoval - nejprve diskuzemi s přáteli, kdy jsem postoj ODS hájil, až po moment, kdy jsem ODS pomáhal v barvách Modrého Týmu v rámci kontaktních kampaní. Tedy já sám jsem se vstupem v budoucnu počítal, ale samotná událost, která nakonec vyústila v můj vstup do ODS, bylo drobné popostrčení jednoho mého známého, který tehdy v ODS již byl. Stalo se tak tehdy krátce po, pro ODS, prohraných komunálních volbách.

 

Proč jsi vstoupil právě do ODS?


Jsem s ODS ideově úzce spjat a věřím, že liberálně-konzervativní cesta, kterou ODS nabízí, je pro Českou republiku a její občany tou správnou cestou a jako takovou chci tuto cestu ve společnosti hájit a prosazovat i já sám.

 

Jak se formoval tvůj politický postoj?  Vedli tě k němu rodiče nebo jsi k němu dospěl sám?


Aktuální politickou situaci jsem začal sám aktivně vnímat někdy kolem roku 2006. Ale k zájmu o politiku mě dlouhodobě vedl můj dědeček.

 

Kdo je tvůj politický vzor?


Na toto zřejmě nebudu schopen jednoznačně odpovědět. Existuje totiž řada osobností, které uznávám a obdivuji, ale nedá se vyloženě tvrdit, že by některý z těchto lidí byl mým vzorem. Inspiruji se jimi, ale chci zůstat svůj.

 

 

Jak moc je tvá strana nakloněná mladým lidem? Je možné zde získat větší prostor a rozhodovací vliv?


Zájem ze strany mladých lidí o působení v politice, tedy v barvách ODS, tady rozhodně je a ODS zájem o tyto mladé, ambiciózní lidi, kteří mají na věci vlastní názor, rozhodně má také. A z toho, co jsem odpozoroval na různých setkáních členské základny ODS, bych označil současný počet mladých lidí v ODS za "zdravý". K otázce na možnosti mladých lidí aktivně ovlivňovat politiku ODS - znám řadu mladých lidí, kteří se na rozhodovacích postech nacházejí a politiku ODS dnes již takto ovlivňují. Tedy ano, pokud má jeden zájem a je ochoten pro ODS obětovat svůj čas, do podobné pozice se dostat může.

 

Myslíš, že můžeš svému městu, respektive na celostátní úrovni pak celé republice, navzdory svému mládí a (v porovnání se staršími kolegy) malým zkušenostem něčím prospět? (Pokud ano, čím?)


Nepřímo vnitrostranicky určitě. Mohu kolegům, již vykonávajícím zastupitelskou funkci navrhovat řešení problémů, popřípadě upozorňovat na nedostatky navrhovaných či již existujících řešení. Jde podle mě o způsob, jak částečně onu zkušenost nabrat a současně se s danou problematikou seznámit. V případě kandidatury mě samotného bych se jistě musel nejprve rozmyslet, zdali mám v dané veřejné funkci, co nabídnout, či nikoliv - kandidovat nezbytně za každou cenu mi přijde kontraproduktivní jak pro samotný post veřejného zástupce, tak i pro ODS.

 

Kde sám sebe vidíš za 10 let?


Ideálně? Ženatý, jedno až dvě děti, dům, dobrá práce. A v politice - netroufám si spekulovat.

 

Sdílíš názor mnohých lidí, že je politika špinavá, zkorumpovaná?


Ne. Tato otázka je příliš obecná.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010