nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Lajk na penízePrvní peníze jsem si vydělal v roce 1997, když jsem pomáhal dědovi na chalupě skládat dříví do kůlny. Nevím, jaká byla moje hodinová sazba, ale dostal jsem rovných tři sta korun, tedy přesně tolik, kolik stál ten kovový ježek v kleci u Agipu směrem na Brno. To, že když jsem ho pak za pomoci hlasu Mirka Dušína uvězněného na pásce kazety Záhada hlavolamu vyndal a utíkal o tom říct mámě a cestou zpátky do pokoje jsem si jeden ježkův kovový osten zapíchl do chodidla, mi nezkazilo vzpomínku na svoji první finanční nezávislost v životě. To co jsem ve svých pěti letech poprvé pocítil, byla svoboda.

 

Nemá cenu si nalhávat, že nás materiálno nedělá šťastnými. Většina lidí nepracuje pro dobrý pocit, chtějí peníze. Peníze jim dávají volnost. Mohou sami bydlet, jíst co chtějí, nosit co se jim líbí. Peníze zde fungují jako prostředník mezi člověkem a jeho potřebami. Je až neuvěřitelné, jak primitivní kusy papíru dokážou uspokojit tolik rozdílných a komplikovaný lidských bytostí.

 

Jeden šetří, druhý utrácí. Oba si ale prostřednictvím peněz plní své sny. Je jeden horší než druhý? Ne. Oba si se svými penězi dělají co chtějí, protože si je sami vydělali. To je na nich krásné.

 

Nejlepší energii vysílají ale ty peníze, které nabydete náhodou, bez předchozí námahy. Třeba v půl druhé ráno před Mekáčem na Malostranském náměstí. To potom k těm obličejům, které na vás zklamaně koukají, necítíe žádné výčitky a bez problému je rozstřelíte za devadesát cheeseburgerů. Ema na vás kouká a očima se ptá: "Vážně?", ale vy si ji nevšímáte a podáte ji nevěřícímu Indovi s blýskavou cedulkou na klopě s nápisem "Manager".

 

Peníze nás dělají šťastnými. Netvrdím, že /jenom/ peníze, ale z velké části nám umožňují plnit si naše sny. Říká se, že peníze kazí charakter, já říkám, že peníze dávají možnost ukázat pravý charakter.

 

Peníze jsou krásným univerzálním prostředkem lidství. Proto jim dávám like.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010