nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Komu chybí bolševik?Nikdo už nezařve, že chce zpátky komáry. Není to vláda rudokožců, po čem volá většina české populace. Jsou to pofidérní jistoty a anonymita šedé zóny, kteté za minulého režimu měli...

 

“Držím hubu a krok, neangažuju se, protože chci svoje garantovaný vepřový a k listopadu jsem se přidal jen proto, že jsem myslel, že ho tejdně budu mít o dvě kila víc.” To je důvod obdivu prezidenta Zemana a jeho bránění proti protestům s červenými kartami, jeho přešlapům navzdory. Zeman totiž tím garnatovaným masem smrdí na míle daleko. A ano, za toto přirovnání mimo metrický systém mě platí americká amasáda.


Stávající prezident je částečně kultem 17. listopadu, takže se může napojit i na studentské protesty. Na druhou stranu, táhne se za ním notorický pach ruské vodky, slušovického JZD a naprosto buranského vystupování, což jsou atributy, které jsou šedé zóně sakra povědomé.


Lidská práva, liberální přístup, svoboda vyjadřování, diskuse o minoritách nebo ústavní zvyky? Ne ne, to se normálních lidí netýká a když nebyl důvod je řešit před listopadem, není k tomu důvod ani dnes. Morálka nemá vůni. Nenosí se cítění zodpovědnosti za stát, za ostatní a za sebe sama. Lepší je cítit ten bůček, kterého se nažeru a narozdíl od svobody a dialogu aspoň voní.

 

Kdo měl u prdele komunisty, bude mít u zadku i demokracii. I 25 let po listopadu. Se s tim smiřte.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Končický
Končický 30.05.2015 12:19:48
Komunismus Česko nezažilo. Pokud by ho totiž žažilo, nikdy by ho neopustilo. Navíc i socializmus není úplně správný, prože jeho základní myšlenkou je: "každému podle zásluh", kdežto komunismu je: "každému podle potřeb". Jde o prosociální politiku, slušný život pro každého, při kterém půjdeme dopředu. Nikoliv, že všechen majetek bude vlastnit 1% lidí a bude fungovat systém tzv. zlaté miliardy, kde bude bohatých 20% lidí a zbytek obyvatel planety na ně bude dřít. Naštěstí je již od dob socializmu větší možnost získat informace a chytřejší lidé umí číst mezi řádky médií. Ty bohužel všechny patří soukromníkům, kteří diktují co se a jak bude psát.
Tom
Tom 28.12.2015 13:41:38
A jak do toho všeho pasují Gulagy? To co tu popisujete jsou jenom líbivá hesla pro hlupáky. Přečtěte si něco o tom jakou betřídní společnost zavedli komunisti tam a v mnohých jiných pracovních t a koncentračních táborech. Nebo je lepší před tím zavírat oči? A co holokaust? Hitler byl taky socialista. A taky se bez koncentráků neobešel. Jen znárodňování odložil na konec války.
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010