nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Jana: Muffiny jsem pekla z polotovaru 

Muffiny nejdřív připravovala z polotovaru, pak o nich začala psát a jednou je bude péct ve své vlastní kavárně. Foodblogerka Jana si život bez těchto malých dortíků už ani nedokáže představit.Radost mi uděláte dortíkem, ale i pořádným steakem,“ říká.

 

O pečení muffinů se začala zajímat, když její maminka přinesla domů krabičku s předpřipravenou směsí na muffiny. „Zjistila jsem, že spoustu věcí stejně musíte dokoupit a ve výsledku je to celé akorát hodně drahé,“ popisuje Jana.

 

Chtěla proto přijít na to, jak by je mohla upéct levněji a zároveň chutněji. „Mrzelo mě, že v té době neexistovaly žádné pořádné online zdroje receptů na muffiny,“ vysvětluje důvod, proč založila blog Muffinarium.cz.

 

Z pečení byla zoufalá


Když s pečením začala, bylo jí třiadvacet let. „Předtím mě to nebavilo, byla jsem z toho spíš zoufalá. A pak jsem se pustila do muffinů a o dva roky později i do blogování,“ přibližuje své kuchařské začátky dnes osmadvacetiletá Jana.

 

Od té doby vznikla celá řada skvělých foodblogů, na kterých už najdete také recepty na muffiny. „Je to pro mě znamení, že je to jednoduchý a oblíbený dezert,“ říká. Žádný další web zaměřený výhradně na muffiny ale v Česku nehledejte. Ani Muffinarium ve skutečnosti není pouze o nich. Čtenáři si na tomto blogu mohou přečíst také recepty na chleba, tiramisu nebo hamburgerové housky.

 

Chápu, když někdo peče ze směsi


A co si foodblogerka Jana dnes myslí o předpřipravených směsích, se kterými před lety začínala? „Já je naprosto chápu. Je mnohem jednodušší koupit krabičku, vysypat ji do misky, zalít vodou, přidat vejce, trochu oleje a vyklopit to do formičky. Člověk si taky nemusí zjišťovat poměry surovin, hledat recept nebo se bát, jestli to nakonec vyjde,“ vysvětluje.

 

Směs podle ní nic zásadně špatného neobsahuje. „Není to žádná náhražka mouky. Pro úplného laika je tak složité poznat, jestli jíte poctivě připravené muffiny nebo ty z krabičkové směsi,“ říká Jana a dodává, že se směsí to pak ale není vůbec žádná zábava.

 

Manžel mě sbalil na pořádný steak


Pokud zrovna nepeče muffiny, šéfuje týmu konzultantů internetového marketingu z H1.cz. Zastihnout ji můžete také na pilates nebo bikram józe.

 

Na pečení muffinů ji nejvíc baví to, že jsou jednoduché a neobyčejné zároveň. „Základ máte za chvíli hotový a je pak jen na vás, jestli z toho nakonec budou čokoládové, banánové nebo bramborové muffiny,“ říká Jana a doplňuje, že se snaží vymýšlet také své vlastní recepty. „Přijít s něčím novým je ale hrozně těžké. V podstatě všechno už někoho určitě napadlo,“ dodává se smíchem.

 

Právě díky jídlu také poznala svého manžela. „Pozval mě k sobě na večeři a připravil vážně výborný steak,“ říká s úsměvem.

 

Jednou si otevře vlastní kavárnu


Za svůj největší úspěch považuje speciál o muffinech, který jí vyšel v časopise Paní domu. „Redakce mě požádala, abych připravila tematickou dvoustranu s několika recepty,“ popisuje Jana. Jedné věci si ale cení možná ještě více: „Ve výsledcích vyhledávání mě na Googlu po zadání slova muffin najdete na třetím místě,“ nezapře svou lásku k internetovému marketingu.

 

Právě kvůli své práci si Jana ještě nenašla čas na otevření vlastní kavárny s domácími muffiny, o které sní. „Myslím na to, ale moje současná práce mě baví a nevím, jak bych si na to všechno našla čas. Možná někdy.“ Do té doby si možná splní jiné přání. „Mám jeden nápad, ale zatím je to tajné. Sledujte můj blog a uvidíte.“

 

Zdroj fotografie: archiv Jany Mo

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010