nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejty na zbytečné větyGenerační konflikty se ve světě táhnou stejně dlouho, jako se do club sandwiche přidává krutí maso - od nepaměti. A co hůř, existují i věty, které se budou opakovat neustále, do zblbnutí, a odpočinete se od nich leda v čase mezi ujištěním mezi dveřmi, že zase brzo přijdete, a prvním telefonátem, jestli jste dojeli v pořádku domů.

 

1. Co furt hledáš na tom telefonu?

Nic, mám obsedantně kompulzivní poruchu a až někdo udělá aplikaci, která mě to odnaučí, tak si ji hned koupím.

 

2. To je dobrý! Jo, to je z Facebooku? Tak tam já nejsem...

Ehm. Blbý, ale auto vás taky nikam neodveze, když ho nemáte, že jo...

 

3. Proč tam píšeš jméno a příjmení, nedáváš jim o sobě nějak moc informací?

Starší generace přelétá z extrému o extrému: Buď o sobě vyblejí úplně všechno, velikostí bot počínaje, číslem kreditky konče, nebo naopak - svou identitu by dotyčný ze strachu ze zneužití neodkryl, ani kdyby ho potřebovali identifikovat v nemocnici.

 

4. Něco jsem udělal s počítačem, až přijedeš, tak se na to koukneme.

Drazí, co se týče technologií, strašně nás ucha mnohdy přeceňujete. Kdybych uměl ten beznadějně rozpitvanej počítač, který jste si chaotickým klikáním proměnili ve velké těžítko, dát do kupy, měl bych na LinkedIn dávno napsáno IT Ježíš. Ale to byste se zase ptali, co je LinkedIn, co?

 

5. A co že to vlastně děláš?

S nástupem newspeaku se prostě vyskytly profese, které mají celkem nicneříkající pojmenování. Když je ale vysvětlujete, z odpovědi se toho tazatel taky mnoho nedoví. "A jak se jmenuje to, co děláš?" "Community management." "A v čem to spočívá?" A teď máte na výběr - odpálit pod sebou zkratkové nálože v podobě CRM a KPIs, nebo svůj job zjednodušit a tím pádem asi i degradovat. Takže z vás vypadne, že píšete statusy na Facebook, načež se dočkáte leda suchého "A za to tě jako platěj, jo?"


Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010