nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na studentyTěžko byste na světě hledali unikátnější živočišný druh, než je student obecný. Tento živočich má své specifické problémy, které ale dokáže vyhrotit ad absurdum, popřípadě si vymyslet nějaké další a stejně tak umí dát zbytu lidstva důvody, proč se na ně dívat skrze prsty. A dokud se nevyřeší alespoň následujících pět, budou studenti na seznamu lovné zvěře.

 

1. Zneužívají rodiče a prarodiče

Takový student nezavolá, jak je rok dlouhý. Tedy, rok ne, spíše pravidelně po třech týdnech. Kdyby existovala taková statistika, nejvíc studentů brnkne domů v druhém týdnu kalendářního měsíce, tedy přesně v těch sedmi dnech, které zbývají do patnáctého. A nenápadně se snaží pozvat tu na oběd, tu na večeři, tu na nájem a tu na nové Lamborghini. Poté se zase na tři týdny odmlčí.

 

2. Vymlouvají se na školu a nechodí do ní

"Dneska nemůžu hlídat bráchu, já mám zítra strašně těžkou zkoušku." Těžká zkouška se povětšině rovná těžkému ránu. Ono když vás někdo celou noc testují ze znalosti lokálních dvanáctistupňových piv, není se čemu divit. Škola je skvělou výmluvou pro cokoliv nemilého. Doporučujeme kombinovat s úvodem "Já bych strašně rád, ale...". Pak vzniká iluze, že studium deníků mezi prvním lednovým týdnem 1864 a únorem téhož roku, je zajímavější než rodinný oběd. Nevěřte jim, chrápou nebo paří Warcraft..

 

3. Tváří se, že jsou chudí, a přitom chlastají jak nezavření

Když chcete dostat své peníze za nájem, měli byste se smířit, že se z nich už dávno těší některý z vrchních v okolí fakulty. Na druhou stranu, život je otázka priorit.

 

4. Furt by studovali, aby nemuseli pracovat

Dvacet titulů z mistrovství světa v řadě vzbuzuje obdiv. Pět titulů před jménem a dalších pět za jménem taky. Určité případy ale mění školy jak ponožky a jeden rok se cítí jako antropolog, druhý rok filmový vědec, třetí geograf a s úderem třicítky vylezou s prvním Bc. před jménem a ví sice všechno, ale neumí nic a celých krásných deset let si užívají studentská léta krytá tatínkovou kreditkou.... Jasně, kroutit si osmičky v Kolbence chce málokdo. Ale mělo by to mít své meze.

 

5. Tváří se, že jsou profíci v tom, co studují, ale ne vždycky to tak je

K tomu není co dodat. Posíláme pozdravy všem, kteří se zardili studem.


Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Bára
Bára 25.03.2014 10:06:48
Řekla bych, že si tuhle skutečnost začíná uvědomovat čím dál více studentů:

http://www.kzamysleni.cz/studovat/
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010