nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Hejt na kavárenské povalečeJakoby neměli celej den co na práci. Sedí si v Emě, ve Sladkovském nebo v Louvru a tváří se, jakoby to byla esenciální činnost, díky které se dočkáme světlých zítřků. Kdyby to tak bylo, těžko bych lepil dohromady těchto pět bodů, které potvrzují, jaký je kavárenský syndrom svinstvo.

 

1. Pseudoznalci zdejšího jídla a pití

"Mají tady skvělý Chardonnay, to si dej!" "Hele, to machiato tady mívá dost blbou pěnu." Jasně, všichni jim to žerou. Jenže ve skutečnosti nepoznají cappucino od zelňačky, ač jejich gastrodegustační znalosti stojí na prezenčním studiu. Nápojového a jídelního lístku.

 

2. Neustále čumí do počítače

Kavárenského povaleče snadno identifikuje na sto honů - ne že by se za ním táhla vůně brazilskýho čerstvě namletýho kafe, ale protože vypadá, že má místo hlavy laptop. Co na něm dělá, ví jen on sám, ale když ho poprosíte o zapalovač, protože ten váš zmizel v kapse podobně pochybné existence, odsekne vám, že si ho půjčit můžete, ale ať ho neotravujete, protože "dělá na projektu".

 

3. Nedávají tuzéry, sedí na sucho a málokdy za sebe platí

Nechávat za celé odpoledne v kavárně 60 korun je sice kumšt, ale obdiv si to nezaslouží. Stejně tak si povaleči nezískají srdce svých kamarádů, když každý druhý účet za ně platí někdo z jejich kávových kumpánů. A jak si zaručeně zavřou trysku od kávovaru v té či oné kavárně? Když po celém dni, kdy usrkávají jedno café au lait a vypíjí pomalu půl pražského vodovodu, zarovnají účet na nejbližší pětikorunu.

 

4. Cítí se nepostradatelně

Praha by bez nich nebyla Prahou, uzený bůček uzeným bůčkem a vůbec, bez kavárenských povalečů by byl svět pusté, prázdné a smutné místo. Bohužel ten názor sdílejí jen vzájemně mezi sebou. A když už jsme u toho místa...

 

5. Zabírají místo

Díky výše zmíněným lidem se lidstvo nemá šanci někam posunout. Maximálně sedmkrát týdně mám i já tendence zachránit svět. Jenže, jak si mám sakra v Emě nebo ve Sladkovském sednout a vymýšlet u svého latté lék na rakovinu, elixír nesmrtelnosti, novelu rozkrývající smysl světa, když tam sakra není volný flek?


Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010