nevěř nikomu
pod třicet...
vyhledávání
»
home
« Zpět

Alžběta Trojanová: Krásná "hráčka"Pokud jste někdy měli co dočinění s videoherním světem a není vám devětapadesát, určitě vám něco řekne jméno Alžběta Trojanová. Ikona tuzemských hráčů všem ukázala, jak prorazit i na tak malém trhu, jakým je Česká republika, a to jako úspěšná žurnalistka a moderátorka pořadu Re-Play. A co že k tomu potřebujete? Měli byste být žena, značně inteligentní a především dobře vypadat (a nebát se to dávat najevo).

 

A. Trojanová 1.

 

Bětka, jak ji nazývá hráčská obec, nedávno vystudovala Marketingovou komunikaci a PR na Univerzitě Karlově. Na poli videoherní žurnalistiky ale působí už zhruba devět let. V této branži začínala jako redaktorka na serveru Hratelně.cz. Aktuálně moderuje již zmíněný Re-Play vysílaný na Prima COOL, píše pro časopis Score, přispívá do časopisu ABC, do toho se navíc stíhá věnovat vystudovanému oboru jako marketingová asistentka. Známá je tím, že se snaží dostat herní svět k širšímu publiku a nikoliv jen k omezenému množství „hardcore“ hráčů.

 

A. Trojanová 2.

 

Na Alžbětě Trojanové je ale velmi poučné, jak dovede zručně pracovat s fanoušky, kterých má po Republice už pěknou řádku. Její profil na Facebooku momentálně sleduje přes sedmnáct tisíc fanoušků, na Twitteru, který má jinak výrazně nižší pokrytí, ji sleduje skoro sedm tisíc lidí. Takových čísel, které pocházejí téměř výhradně z úzkých řad hráčské obce, dosáhla například díky poměrně odvážným „cosplay“ fotkám videoherní postavy Cortany ze hry Halo. Bětce se tak podařilo najít díru na trhu a spojit její oblíbený videoherní svět se zajímavým povoláním.

 

A. Trojanová 3.

Komentáře k článku
Pokud chcete komentovat článek, přihlašte se:  
Líbí se vám tento článek ?
Související články
18.11.2010